LTENRU
PRADŽIA NAUJOKAMS JAUSMAI MANO VIZIJA GYDYMAS PSICHOTERAPIJA PSICHOANALIZĖ STRAIPSNIAI KONTAKTAI
GYDYMAS

          Čia aš pasistengsiu pateikti savo gydymo metodą, o taip pat kai kuriuos kitus gydymo metodus, kurie man atrodo efektyvūs.

 

          Pradėsiu nuo paprasčiausio. 

 

          Karpos – vulgariosios karpos yra labai lengvai pašalinamos savitaiga. Norint jų atsikratyti, reikia sugalvoti joms komandą, kuri būtų dvasiškai artima pačiam žmogui, pavyzdžiui: „ Nešdinkitės! Eikite lauk! Šalin nuo manęs!“ ir t.t. Kiekvieną kartą, kai žmogus atkreipia dėmesį į savo karpas, jis turi mintyse arba garsiai (kaip jam yra priimtiniau), sakyti savo savitaigos formulę. Karpos dingsta be žymių per tris savaites – mėnesį.

 

         MANO BŪDAS - bet kuri liga pasireiškia simptomais. Tai gali būti skausmas, niežėjimas, sunkumo, spaudimo pojūtis ir daug visokių kitokių. Pradžioje reikia apibūdinti pačiam sau savo simptomą (pavyzdžiui, galvos skausmas). Paskui reikia įsivaizduoti vietą, kurioje tas skausmas yra, skausmo dydį, (galima – formą) ir skausmo judėjimo kryptį. Toliau – pats paprasčiausias veiksmas, kuris, tačiau, daug kam būna pats sunkiausias. Reikia leisti skausmui eiti (judėti) ta kryptim, kur jis nori (kur jam reikia). Kuo ilgiau žmogus leidžia tam procesui vykti, tuo greičiau skausmas praeina.

          2006.09.08 -  nuo tinklapio sukūrimo momento praėjo beveik 4 mėnesiai. Per šį laiką jį aplankė apie 800 žmonių, visiems  - ačiū! Lankytojų atsiliepimai parodė, kad yra būtinas detalesnis ligos mechanizmo ir jos gydymo išdėstymas.

          Taigi, pradėkime:

           Kaip jau esu rašęs anksčiau, liga – tai yra netaisyklinga organizmo reakcija į dirgiklį. Pasveikimas vyksta prarastos harmonijos būklės susigrąžinimo procese. Taip, pavyzdžiui, važiuojant dviračiu ir jam pasilenkus į šoną, galima atstatyti pusiausvyrą, o galima ir pargriūti. Pargriuvimas atitinka ligą, pusiausvyros palaikymas – sveikatą.

           Dabar atlikime nedidelį testą. Prisidėkite delną prie skruosto. Ką Jūs jaučiate? Skruostą po delnu arba delną ant skruosto? Tai ir yra fokusas – tik nuo mūsų pasirinkimo priklauso, į ką atsikreipia mūsų sąmonės dėmesys, impulsai objektyviai eina dviem kryptim. Dabar kita sąmonės funkcija: pažiūrėkite į citriną; įsivaizduokite citriną, - abu vaizdai gali sutapti. Laikui bėgant,  suvokimas ir vaizduotė užims skirtingas vietas („failus“) mūsų sąmonėje.

           Kai dirgiklis yra stipresnis už mūsų adaptacijos galimybes (šaltis – peršalimas; persivalgymas – pankreatitas, įtampa – hipertonija, infarktas, ir taip toliau), - impulsas vyksta tik pagal vieną suvokimo kanalą (kaip teste su delnu) ir organizmas priima signalą kaip nuolatinį bei į jį reaguoja funkcijos praradimu. Mes tuo pačiu metu esame kažkuo labai užsiėmę, arba nežinome, kaip mums sušilti, arba nuolankiai, kaip menstruacinį sindromą, priimame migrenos priepuolius kartą į mėnesį. Organizmas nėra kvailas, bet jis sutrinka, nes kiekvienoje ligoje, išskyrus genetines ligas, traumas (čia aš neturiu pakankamai patirties), yra „antrinė nauda“, tam tikra „nuolaida“ organizmui : temperatūra pakilo, taigi į mokykla nenuėjau.

          Dabar apie pasveikimo mechanizmą. Vietoj reagavimo į savo ligos įsivaizdavimą ( „ mano tokios analizės“, „ gydytojai pasakė“, „ aš manau, kad man yra...“), - betarpiškas reagavimas į savo ligos jautimą ir jo valdymas, kaip jau buvo sakoma, kai mes kalbėjome apie skausmą. Ligos energijos pervedimas į sveikatą, vietoj sužeistų kelių skausmo – čiužinėjimo malonumas. Kaip išmokti čiužinėti? Kaip ir teste su delnu, koncentruojant savo dėmesį į pojūčių suvokimą, o ne į savo mąstymą apie juos. Žinoma, ne viskas taip paprasta. Kartais nepavyksta, kartais nesinori, kartais nebėra jėgų, kartais tiesiog nesitiki – mes gi esame žmonės. Pavyzdžiui, su trumparegyste sudėtinga susirasti netaisyklingo žiūrėjimo „ pojūčio“. Jeigu liga yra ūmi (plaučių uždegimas,  apendicitas, ūmus skausmas), tai man, kaip gydytojui, pačiam yra baisu rizikuoti kažkieno gyvybe. Tada tinka ir antibiotikai, ir chirurgai, ir narkotikas. Bet jeigu liga pereina į „ramesnę“ tėkmę, tai mes galime padėti sau patys. Jeigu mes nepraradome sąmonės, ji gali dirbti mums, o ne veikti prieš mus!

           2008.04.20 Visus mus sveikinu! Aš tai padariau! Man pavyko, aš radau gydymo būdą ir dalinuosi tuo džiaugsmu su visais, kas mane palaikydavo. Visiems ačiū!             

Viskas, ką aš rašiau anksčiau, yra teisinga, bet tai buvo visumos dalys, dabar paveikslas yra pilnas. Iš karto noriu perspėti, kad supras tik tie, kieno dirva yra paruošta. Ten, kur grūdas bus numestas ant akmenuotos dirvos, kur yra noras suprasti, bet nėra supratimo, - ten reikia pasikalbėti, galbūt kartu pavyks pradaiginti daigus. O ten, kur laikas dar neatėjo, - nesivaržykite, ieškokite savo kelio toliau.

          

Dabar konkrečiai, kažkur pasikartosiu, bet pasistengsiu perteikti visą sistemą.

               Mes turime jutimo organus. Priimant stimulus per jutimo organus, organizme atsiranda pojūčiai. Iš pojūčių organizme per psichinius procesus atsiranda jausmai. Jausmų fone atsiranda mintys.  Vykstant normaliai, sveikai proceso eigai, ši grandinė taip ir funkcionuoja. Nuo minčių mumyse formuojasi tolimesni veiksmai, norai, nauji jausmai, naujos mintys, ir taip toliau. Jeigu stimulas yra, jo priėmimas vyksta, o jausmai slopinami, gimsta reakcija. Jeigu adaptacinės galimybės atlaiko, ir stimulas praėjo, - sistema normalizuojasi; jeigu viena iš sąlygų – stimulas – yra stipresnis už adaptacinius mechanizmus, arba adaptacija yra silpnesnė už stimulą, - atsiranda patologija (ačiū daktarams Zigmundui Froidui ir Hansui  Selje). Jeigu situacija užsitęsia, gaunasi liga, trauma, mirtis.

       Anksčiau aš stengiausi padėti, mokydamas nuimti įtampą kūne -  terapija, biologinė medicina, vaistai, akupunktūra, homeopatija. Susidūręs su narkomanija ir išstudijavęs psichoanalizę, aš pradėjau mokyti nuėminėti įtampą jausmų lygmenyje. Ir visur padėdavo, bet likdavo erdvės recidyvams, o norėčiau tobulesnio mechanizmo. Ir, kaip parašyta aukščiau, prieiname prie minčių. Taigi, mano atrastas sveikimo mechanizmas yra tas, kad nuo trijų metų amžiaus visa ta piramidė yra valdoma per savo minčių valdymą. Tiesa yra sena kaip pasaulis, bet kiekvieną kartą nauja ir kiekvienam bus atsiradimas. Tai kaip išmokti skaičiuoti arba važinėti dviračiu, arba plaukti, arba vairuoti . Kai moki – elementaru, kol išmoksi -  sunku, o kai kam neįmanoma. Kaip tai valdyti ir ką tai reiškia? Stebėkite, kaip Jūs jaučiate savo ligą, ir ką Jūs apie tai galvojate. Kai nesergate, arba kai palengvėja, būtent skausmo dingimo momentu arba kai simptomas praeina, kur Jūsų mintys? Ne kokie, nors tai taip pat yra svarbu, bet ne svarbiausia, o kur jie yra Jūsų prote? Protas kaip erdvė, jame nėra kelio, krypties, - vaikščiokite teisingais keliais, kur Jums ramu, gera, malonu. Suvokite savo mąstymo procesą. Galite galvoti – apie viską, bet tik per malonų būdą. Aš galvoju, kaip paaiškinti dar aiškiau, bet kol kas tik taip. Svarbiausia – Jūsų mintys pasiduoda Jums. Ir tame yra visas sprendimas. Galvokite iš proto erdvės, kur Jums neskauda, ir būkite sveiki! Mastykite su malonumu! Bet aš pameluočiau, jeigu nepasakyčiau, kad nelaimei (arba laimei) tai priklauso nuo to, kas iš kur žiūri, tas mokėjimas valdyti mintis priklauso nuo tikėjimo, o liga, atitinkamai, nuo netikėjimo. Tai kad, atleiskite, bet šiai dienai viskas. Myliu visus, kas padėjo!

 

2009.12.24


Nauja sveikatos koncepcija visiems! 


 Ligos simptomus pašaliname aukščiau paminėtais būdais – tai viena visumos dalis, antroji – ligos priežasčių suvokimas: kodėl peršalimas, kodėl alergija, rėmuo, vidurių užkietėjimas, spaudimas, stenokardija ir t.t. Abiejų kelių naudojimas kartu ir yra pasveikimas. Priežasčių išsiaiškinimas ir juos sukeliančių faktorių pašalinimas sąlygoja ligų profilaktiką bei asmenybės dvasinę raidą. Reikia pertvarkyti dėstymo sistemą medicinos universitetuose bei suteikti gydytojams šių naujų asmenybės raidos žinių ir sveikatingumo mechanizmų, atsisakant nuo ligos objektinio pagrindo bei pereinant prie dinamiškos sveiko balanso organizme palaikymo sistemos. Atitinkamai ir sveikatos apsaugos sistemos Europoje, JAV ir Rusijoje tiri būti reformuotos palaipsniui pereinant nuo ligos palaikymo su vien tik simptomų pašalinimu prie pasveikimo ir paciento atsakomybės už savo sveikatą prisiėmimo. Iki šiol pasveikimo koncepcijos nebuvo, tokia idėja galėjo pasirodyti nereali. Dabar, turint šį atradimą, procesas pasidarė pilnai valdomas ir pasiekiamas. Trūksta vieno: noro išlesti milijardus ne į ligos palaikymą, o į realią visuomenės sveikatą. Pažiūrėsime, ką apie tai mąstys Obama, Medvedevas bei kiti.


PRADŽIA NAUJOKAMS JAUSMAI MANO VIZIJA GYDYMAS PSICHOTERAPIJA PSICHOANALIZĖ STRAIPSNIAI KONTAKTAI